X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
خاطرات وتجربیات جوانی
چهارشنبه 9 دی‌ماه سال 1388
از بی حرمتی به امام تا حمله به بیت امام

اقداماتی که از سوی دو طرف منازعه سیاسی در بعد از انتخابات بسیار شاهد بودیم و اقداماتی دیده شد که هر کدام برای دیگری جاده ای را باز کرد تا کشور ، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشترین زیان راببرند.
وطن( watan.ir) -التهاب در کشور و فضای نامناسبی که اینک کشور را رنج می دهد شاید بیش از انکه به دلایل مطرح از دوطرف برگردد بیشتر به حرکات و تصمیمات افراطی برگردد و خواسته ها را از یک خواسته محدود تبدیل به خواسته های غیر واقعی و مناقشه انگیز بدل کند.

اقداماتی که از سوی دو طرف منازعه سیاسی در بعد از انتخابات بسیار شاهد بودیم و اقداماتی دیده شد که هر کدام برای دیگری جاده ای را باز کرد تا کشور ، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشترین زیان راببرند.

اتفاقاتی که در این روزها رخ می دهد شاید در مخیله دولتها و گروههای دشمن و بدخواه ملت ایران نمی گنجید و به یقین بیش از سی سال ابرقدر تهای جهان به دلیل همدلی و همراهی ملت ایران با یکدیگر نتوانسته بودند آسیبی به کشور ما علیرغم تهدید ها و تحریم ها و 8 سال جنگ علیه ملت ما برسانند. اما حال چه شده است که نیازی به سرمایه گذاریها و صرف انرژی و زمان برای این بدخواهان نیست ؟

اندکی تامل بر حوادث پاسخی است بر این پرسش ، زیرا تا زمانی که به قول امام راحل (ره) وحدت کلمه و همراهی و همدلی ملت مسلمان ایران وجود داشته باشد هیچکس قادر به فتنه و توطئه چینی علیه کشورمان نخواهد بود . البته باید یادآور شد وحدت کلمه و همراهی به معنی یکسان فکر کردن همه نیست بلکه در کنار تفکرات گوناگون و سلائق مختلف در کنار هم بودن و اهداف بزرگتر از سلائق شخصی را دنبال کردن است با این توضیح دو طرف منازعات سیاسی باید منافع ملی و نظام را که در منافع ملت گره خورده است را دنبال کنند و دعواهای شخصی را کنار بگذارند و از جان و مال مردم که باز هم بر اساس نظرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ولی نعمت های ما هستند هزینه نکنند.

دو طرف اگر هوشیار می بودند و بر خواسته های خود متعصبانه اصرار نورزند روز عاشورای حسینی که نه تنها برای شیعیان ما بلکه برای برادران اهل تسنن ، ارمنی و زرتشتی عزیز شمرده می شود اینگونه تبدیل به بی حرمتی ها نمی شد.

در این راه رسانه های دو طرف به عنوان پرچمداران فرهنگ و بیداری مردم باید عمل کنند نه محرک اصلی اقدامات متعصبانه ای که هیچ نفعی به حال کشور ندارد.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که دوستداران اسلامیت و جمهوریت نظام مرتکب شده اند نگاه به گروه های افراطی طرف مقابل به عنوان جریان مقابل است و اشتباه تر از آن ، برخورد افراطی تر در مقابل آن گروهها است.

به طور مثال حرمت شکنی به تمثال رهبر فقید انقلاب اسلامی در جریان روز دانشجو از سوی فردی از جریان موسوم به جنبش سبز و بزرگنمایی این اشتباه در رسانه ملی به جای برخورد جدی با این فرد توسط دستگاههای قضایی منجر شد تا در نهایت گروهی که خود در مقابل این اقدام به تقبیح می پرداختند ، به بهانه اعتراض به سخنرانی سید محمد خاتمی در شب عاشورای حسینی خود به بیت حضرت امام حمله کنند وبه بی حرمتی به حسینیه جماران و بیت حضرت امام خمینی (ره) بپردازند و بدون آنکه بفهمند عملی بدتر از گروه مقابل انجام دهند که ادامه این افراطی گری ها جز تهی کردن کشور از ارزشهای انسانی و اسلامی نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

حال بر همگان است تا با طرد افراطیون متعصب در دو جریان و دعوت به ارزشهای اسلامی و انسانی و با تاکید بر جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامیمان اجازه ورود به بدخواخان و بد اندیشان را ندهیم و شرمنده خون صدها هزار شهیدی که با اهدای خونشان باعث بارور شدن درخت انقلاب شده اند نشویم.

شاید بهتر باشد به جای صرف توان برای منازعات بی برنده امروزی برای طرفین و برد دشمنان این کشور با ایجاد وحدت برای حل مشکلات عمده کشور در دستیابی به توسعه ورشد همه جانبه کشور بکوشیم.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان