خاطرات وتجربیات جوانی
یکشنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1389
واکنش شدید عروس هاشمی رفسنجانی: آقایان! منتظر«اخبار تکمیلی» باشی

 

فرشته هاشمی، همسر مهدی هاشمی در جوابیه خطاب به سایت جهان نیوز نسبت به دروغ پردازی های سایت های افراطی نسبت به خود و خانواده اش پاسخ گفت.
به گزارش ندای سبز آزادی، عروس رئیس مجلس خبرگان رهبری در این جوابیه شرح مختصری از جریان دستگیری اش در حوادث پس از انتخابات داده است و گفتن جزئیات آن را تف سربالا عنوان کرده که فایده ای نخواهد داشت.
متن کامل پاسخ فرشته هاشمی به شرح زیر است:
«تمام پلیدیها و زشتیها در خانه ای نهاده شده که کلید آن دروغگویی است. » امام حسن عسگری (ع)
مدیر مسئول سایت جهان نیوز
باز قلم دروغ به کار افتاد و قلم به دستی دیگر،اتهامی ناروا به خانواده هاشمی رفسنجانی روا داشت. کم نبود هر چه درباره همسرم،مهدی هاشمی نوشتید و نوشتند،که اینک خبر از خروج من و دو فرزندم نیز از ایران می دهید؛داستان را هم خود ساخته و پرداخته اید.نوشته اید: “همسر و دو فرزندش مهدی هاشمی با هدف دور شدن از فضای سیاسی جامعه از کشور خارج شدند.”
محل اقامت ما شد «لندن» و« اطرافیان ما» هم به شما خبر دادند که:” خانم فرشته هاشمی، همسر مهدی هاشمی به همراه دو فرزندش به لندن رفته و قبل از پیوستن به همسر، به برخی اطرافیان خود اعلام کرده است که قصد بازگشت به ایران را ندارد.”
اینک به موجب قانون مطبوعات ـ که می دانم شما و یاران تان الزامی به رعایت نداریدـ از شمامی خواهم متن زیر را درج کنید و به خاطر داشته باشید که جهان اگر قرار بود همواره بر یک مدار بگردد،نه امروز،شما آنجا بودید و نه فردا،کسی دیگر به جای شما.
از پاسخگویی به تهمت هایی که به همسرم زده اید،می گذرم و جواب را به خود او وامی گذارم که می دانید و بالاتری هایتان نیز می دانند که پاسخ های بسیار برایتان دارد و روزی آنها را، نه تنها با شما، که با همگان، مطرح خواهد کرد. اما در باره خروج من: خبری نوشته اید که از سطر، سطر آن دروغ می بارد و همه هم بی توجه به آنکه «برخورداری کمی است در دنیا دروغ گویان را و برای ایشان عذابی دردناک است در آخرت.»[ سوره نحل آیه ۱۱۶ ]
نوشته اید من در لندن هستم؛ این دروغ اول. نوشته اید قصد بازگشت به ایران را ندارم؛ این دروغ دوم. نوشته اید« عروس آقای هاشمی رفسنجانی در جریان ناآرامی های روز ۱۲ مرداد سال ۸۸، در اطراف میدان ونک دستگیر شده بود.» این نیز دروغی دیگر.
در جواب این همه دروغ، آن هم در شرایطی که شما و دوستان نزدیک تان در نظام امنیتی ـ اطلاعاتی کشور، قاعدتا باید اطلاعات دقیق تری داشته باشند، اول به حرف امام صادق (ع) استناد می کنم که فرمودند :”کسی که با آگاهی قسم دروغ بخورد با خدا به مبارزه و جنگ برخاسته است.” و دوم برایتان روشن می دارم که بدانید و بدانند بالاتری هایتان که:
۱- من در لندن نیستم.
۲- من هرگز به کسی نگفته ام «قصد بازگشت به ایران را ندارم». و اصولا چرا گفته باشم؟ ایران، خانه ماست، و ما خانه مان را به دروغگویان دشمن خدا، واگذار نمی کنیم.
۳- خبر از دستگیری من در جریان به گفته شما «ناآرامی های» اخیر داده اید. من، از باب احترام به انقلاب و آرمان های آن، داستان دستگیری خود را آنگونه که روی داد، اعلام عمومی نکرده ام، اما اینک که قلم در دست دروغگویان است، و «اصولگرایی» نامی شده است برای پای گذاری برهمه اصول دینی و اخلاقی، از فرصتی که شما فراهم کرده اید، استفاده می کنم تا ماجرای دستگیری خود را «اعلام عمومی» کرده باشم و همان گونه که روی داد، نه آن طور که شما نوشته اید.
در روز مورد نظر، برای خرید به خیابان رفته بودم که ناگهان، چند نفری برسرم ریختند و به تحکم گفتند: به آن طرف خیابان نرو! به آنان مودبانه گفتم: ماشین من در آن سوی خیابان است ..اما هنوز کلام منعقد نشده، آقایان با مشت و لگد برسر من ریختند، چادر از سرعروس رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیدند، بر موهای عروس رئیس مجلس خبرگان نظام، چنگ زدند، او را بر زمین کشیدند و عاقبت نیزبردند. داستانی که بازگویی اش، انداختن تف سربالا بود. در کشوری اسلامی که در آن حجاب، نشانه عفت است و تقوی، با زنان چنین می کنند و برآنان چنین روا می دارند.
آقای
من از کودکی آموخته ام که اصولگرایی و رهپویی راه دین واسلام، قواعدی دارد و آدابی. حفظ حجاب، از جمله این اصول بوده است. شما را اما چه شده است که نام اصولگرا و رهپوی انقلاب با خود به این سو و آن سو می برید، اما به خاطر منافع زودگذر مادی، در برابرکشیدن چادر از سرزنی، سکوت می کنید و به دروغ آن را وارونه جلوه می دهید؟ چه شده است که در خانه بنا شده بر دروغ، سخن از اصولگرایی می گویید؟ فراموش کرده اید که به گفته مولایمان علی (ع) «دروغ گویی مایه ننگ و عار در دنیا و موجب عذاب آتش در آخرت» است؟ نشنیده اید سخن امام اول شیعیان را که «دروغگو و مرده هر دو یکسانند، زیرا برتری زنده بر مرده این است که به او اعتماد می شود، پس وقتی در اثر دروغگویی به سخن او اعتماد نشود، زنده بودن او بی فایده گشته، همانند مرده می شود
آقایان! منتظر«اخبار تکمیلی» باشید. آن روز دور نیست

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان