خاطرات وتجربیات جوانی
دوشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1389
بیانیه مجمع مدرسین حوزه در حمایت از سید حسن

بسم الله الرحمن الرحیم

واتقوا فتنه لا تصبن الذین ظلموا منکم خاصه
چهاردهم و پانزدهم خرداد یادآور طلوع و غروب خورشید درخشانی است که به حیات معاصر اسلام و ایران روشنی بخشید و فصلی تازه را در دفتر تاریخ بلند این مرز و بوم رقم زد. ملت قدرشناس ایران سالهاست که در حیات و حضور خمینی کبیر (قدس سره) با همراهی و پشتیبانی و جانفشانی با فرمان او و در غیاب او با استواری بر آرمانها و تکریم یادگاران او قدردان آن بزرگمرد بوده و حرمت او را پاس داشته اند.
بزرگداشت سالگرد وفات آن امام راحل در روز چهاردهم خرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و نه صحنه ی بهت آور و دردناکی را پیش روی مردم سوگوار قرار داد. هر چند خشونت و پرده دری و فتنه انگیزی متاسفانه سابقه ای تلخ در سالهای اخیر از خود بر جای گذاشته است، به تدریج دامنه ی آن گسترده تر می شود و حریمهای محترم را مخدوش می کند. دیروز در حسینیه ی جماران، پایگاه نور افشانی آن رهبر فقید، و در شب عاشورای حسینی، سخنرانی فرزند معنوی امام و محبوب ترین رئیس جمهور ایران بر هم زده می شود و امروز در سالگرد وفات امام راحل و در کنار مضجع او سخنرانی فرزند گرامی ایشان، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی قطع گردیده و نیمه تمام گذاشته می شود. رفتار معدود افراد تحریک شده و بی خبر که هرگز از امام خمینی و انقلاب ایشان چیزی نمی دانند و در سن و سالی نیستند که از حقایق تاریخ انقلاب اطلاعی داشته باشند قابل فهم است. چرا که آنان بنیانگذار این نهضت را از طریق معرفی مشوش و تیره و تار دستگاه های رسمی تبلیغاتی می شناسند. تعجب و دریغ از سکوت حاضرانی است که موج هوچی گری و غوغا سالاری و فتنه انگیزی را می بینند و واکنشی نشان نمی دهند. این موج امروز به حریم امام رسیده است و به اشکال کوناگون مدتی است آرمانها و اندیشه های او را نیز در بر گرفته است و بیش از همه گرامی ترین یادگار او جمهوری اسلامی را نیز تهدید می کند. همه باید به هوش باشیم که روند تدریجی مصادره و تحریف نهضت امام خمینی (ره) به بیراهه و کژراهه خواهد انجامید. هر چند مهمترین نگرانی و دل مشغولی امروز یاران امام و انقلاب مخاطراتی است که جمهوری اسلامی را تهدید می کند، از یاد نمی بریم که احترام و کرامت افراد در خاندان و متعاقبان آنان پاس داشته می شود.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن هتک حریم امام راحل و اهل بیت محترم آن حضرت، نسبت به تعرض گسترده به یاران و همراهان آن امام بزرگوار و همراهان و اندیشه ها و آرمانهای ایشان هشدار می دهد. از یاد نبریم که نهضت گرامی پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم را چگونه به بیراهه کشاندند و با یاران و اهل بیت او چه کردند و با گذشت نیم قرن کار به جایی رسید که فرزند گرامی او حسین ابن علی را به اسم حمایت از دین و با شعار تقریب به خداوند مظلومانه به شهادت رساندند. فانا لله و انا الیه راجعون.
امیدواریم با هوشیاری ملت رشید ایران و اقدام به موقع یاران امام و انقلاب از این پس شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
والسلام علیکم و علی جمیع اخواننا المومنین
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان