X
تبلیغات
زولا
خاطرات وتجربیات جوانی
دوشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1389
بیانیه مجمع مدرسین حوزه در حمایت از سید حسن

بسم الله الرحمن الرحیم

واتقوا فتنه لا تصبن الذین ظلموا منکم خاصه
چهاردهم و پانزدهم خرداد یادآور طلوع و غروب خورشید درخشانی است که به حیات معاصر اسلام و ایران روشنی بخشید و فصلی تازه را در دفتر تاریخ بلند این مرز و بوم رقم زد. ملت قدرشناس ایران سالهاست که در حیات و حضور خمینی کبیر (قدس سره) با همراهی و پشتیبانی و جانفشانی با فرمان او و در غیاب او با استواری بر آرمانها و تکریم یادگاران او قدردان آن بزرگمرد بوده و حرمت او را پاس داشته اند.
بزرگداشت سالگرد وفات آن امام راحل در روز چهاردهم خرداد ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و نه صحنه ی بهت آور و دردناکی را پیش روی مردم سوگوار قرار داد. هر چند خشونت و پرده دری و فتنه انگیزی متاسفانه سابقه ای تلخ در سالهای اخیر از خود بر جای گذاشته است، به تدریج دامنه ی آن گسترده تر می شود و حریمهای محترم را مخدوش می کند. دیروز در حسینیه ی جماران، پایگاه نور افشانی آن رهبر فقید، و در شب عاشورای حسینی، سخنرانی فرزند معنوی امام و محبوب ترین رئیس جمهور ایران بر هم زده می شود و امروز در سالگرد وفات امام راحل و در کنار مضجع او سخنرانی فرزند گرامی ایشان، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی قطع گردیده و نیمه تمام گذاشته می شود. رفتار معدود افراد تحریک شده و بی خبر که هرگز از امام خمینی و انقلاب ایشان چیزی نمی دانند و در سن و سالی نیستند که از حقایق تاریخ انقلاب اطلاعی داشته باشند قابل فهم است. چرا که آنان بنیانگذار این نهضت را از طریق معرفی مشوش و تیره و تار دستگاه های رسمی تبلیغاتی می شناسند. تعجب و دریغ از سکوت حاضرانی است که موج هوچی گری و غوغا سالاری و فتنه انگیزی را می بینند و واکنشی نشان نمی دهند. این موج امروز به حریم امام رسیده است و به اشکال کوناگون مدتی است آرمانها و اندیشه های او را نیز در بر گرفته است و بیش از همه گرامی ترین یادگار او جمهوری اسلامی را نیز تهدید می کند. همه باید به هوش باشیم که روند تدریجی مصادره و تحریف نهضت امام خمینی (ره) به بیراهه و کژراهه خواهد انجامید. هر چند مهمترین نگرانی و دل مشغولی امروز یاران امام و انقلاب مخاطراتی است که جمهوری اسلامی را تهدید می کند، از یاد نمی بریم که احترام و کرامت افراد در خاندان و متعاقبان آنان پاس داشته می شود.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن هتک حریم امام راحل و اهل بیت محترم آن حضرت، نسبت به تعرض گسترده به یاران و همراهان آن امام بزرگوار و همراهان و اندیشه ها و آرمانهای ایشان هشدار می دهد. از یاد نبریم که نهضت گرامی پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم را چگونه به بیراهه کشاندند و با یاران و اهل بیت او چه کردند و با گذشت نیم قرن کار به جایی رسید که فرزند گرامی او حسین ابن علی را به اسم حمایت از دین و با شعار تقریب به خداوند مظلومانه به شهادت رساندند. فانا لله و انا الیه راجعون.
امیدواریم با هوشیاری ملت رشید ایران و اقدام به موقع یاران امام و انقلاب از این پس شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
والسلام علیکم و علی جمیع اخواننا المومنین
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان