خاطرات وتجربیات جوانی
دوشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1389
بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه تهران در مورد ۱۴ خرداد ۸۹

در پی تلاش‌های مذبوحانه و صخیفانه عده‌ای از افراد کوته‌بین و افراطی برای جلوگیری از سخنرانی سیدحسن خمینی، یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران بیانیه‌ای در محکومیت این اقدام صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم رب الشهدا والصدیقین السلام علیک یا روح الله

"...احتمال قوی می دهم که پس از من برای انتقامجویی از من به بعض نزدیکان و دوستانم تهمتها که من آنها را ناروا می دانم بزنند و به آتشی که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیانا به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگیرند. و اکنون در حیات من گفتگوها و زمزمه هایی به گوش می خورد که احتمال فوق را قوی تر می کند."

امام خمینی (ره)/ 23 آبان 1361

تاریخ چه آسان تکرار می شود. آنان که حادثه کربلا و هتک حیثیت نوه رسول خدا و نشنیدن سخنان او به نام دفاع از حکومت اسلامی! به گوششان افسانه می آید، چه به هنگام حادثه ای مشابه را به چشم خود دیدند. امام امت این روزها را چه هوشمندانه پیش بینی می کرد. اما شاید او نیز گمان نمی برد که تنها دو دهه بعد در روز رحلتش و در حرم مطهرش میهمانانی ناخوانده از راه برسند و با ادعای خط و ربط امام و ولایتی بودن بر فرزندش بتازند. نه حرمت صاحبخانه را پاس دارند و نه مراعات آبروی بیت او را بکنند. خوارج صفتانی که اسلام را چون پوستینی وارونه به تن کرده اند و آبروی مومن را که از خانه خدا بالاتر است اینگونه بر زمین می ریزند.

اینها صدای کینه هایی است که از امام(ره) در دل دارند و امروز اینگونه مجال بیرون ریختن یافته اند. تاریخ، 14 خرداد 89 و عزای دو چندان آن را از یاد نخواهد برد. واقعه رخ داده در سالگرد امام(ره) داغ حضرت آیت الله توسلی، یار و همراه آن حقیقت همیشه جاودان را تازه می کند که در دفاع از حیثیت بیت امام و هنگام اعتراض به توهین صورت گرفته در حق سید حسن خمینی جان به جان آفرین تسلیم کرد. کسانی که صدای منتقدان گوششان را می خراشد و فریاد حقیقی عدالتخواهی خواب آرامشان را آشفته می کند، امروز به زعم خود با میدان دادن به افراطیونی که غائله های حمله به کوی و بیوت مراجع را به بارآوردند، اجازه سخن گفتن به حجت الاسلام سیدحسن خمینی را نمی دهند.

آنانی که دائما وحشت دارند مبادا صدای دیگری بلند شود، باید هم تاب شنیدن سخنان یادگار خمینی کبیر را نداشته باشند. اویی که امروز تاوان تداوم راه حق جویی و عدالتخواهی امام راحل را می دهد. بیت امام و یاران راستین او در دل مردمند و برخاستن صدای توهین و جفا از معدود جایگاههایی که از مدت ها قبل و با هزار برنامه پر می شوند، دلهای مردم را قرص تر و عزمشان را استوارتر می کند.

در این میان ذوق و شوق خبرگزاری های دروغ از این فاجعه و سوژه یابی رسانه هایی که شیپورها را از قبل کوک کرده اند، جای بسی تامل دارد. رسالت این ها دمیدن در آتش تهمت و اهانت و ظلم و گرم نگه داشتن بازار دروغ است. کاش دلجویی رهبری نظام از سیدحسن خمینی را می دیدند و قدری شرم و حیا می کردند. هنوز از یاد نبرده ایم فریاد واامامای مدعیان را بر سر ماجرای مشکوک پاره شدن تمثال حضرت امام(ره) که علی رغم موضع گیری صریح یاران امام و دانشگاهیان، همچنان از هر تریبون و منبر رسمی، انگشت اتهام را به سوی آنان می گرفتند که چرا به اندازه کافی مرزبندی نکرده اند! آیا امروز انتظار بیجایی است که از سردمداران جریان حاکم بخواهیم در برابر توهین مکرر به یادگار امام و سمبل بیت آن رهبر همیشه زنده موضع گیری کرده و آشکارا با توهین کنندگان مرزبندی کنند؟

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از تمامی دلسوزان نظام و یاران امام و انقلاب می خواهد که جلوی این پرده دری ها و حرمت شکنی های آشکار نسبت به شخصیت های نظام را بگیرند. وگرنه دیری نخواهد پایید که این گونه رفتارها مبدل به رویه های عادی گشته و ارکان اصلی نظام و انقلاب را نیز مورد حمله قرار دهد. با اظهار تاسف و تاثر و شرمندگی از این واقعه موهن و دردناک به پیشگاه امام عظیم الشان و ملت داغدار و صبور ایران از اقلیتی که امروز حرمت بیت امام را در خانه او شکستند بیزاری می جوییم و از خداوند طلب می کنیم تا در این هنگامه فتنه دشمنان با نقاب و بی نقاب امام روح الله را رسوا بگرداند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به عنوان تشکلی که هویتش با خمینی کبیر عجین شده و خود را فرزند معنوی او می‌داند اعلام می کند، ما فرزندان روح الله در هر لحظه از زمان ودر هر کجای این کره خاکی که لازم باشد در دفاع از یادگاران امام و اندیشه های آن بزرگ که هنوز خورشید روشنگریش را تابان می بینیم، بی هراس از زورمداران، با تاسی از شهدای انقلاب آنچنان تلاش ومجاهدت خواهیم کرد تا جانمان نیز در این مسیر فدا گردد.

والعاقبه للمتقین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان