خاطرات وتجربیات جوانی
چهارشنبه 26 خرداد‌ماه سال 1389
شربت شهادت فقط برای منتقدین دولت !

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

«وَ لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ»

سلام بر مجاهدان راه حق، سلام بر شهیدان، سلام بر آنانی که آیه شریفه‌ فوق در شأن ایشان نازل شد.

و سلام بر آقایان
دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی؛

دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران؛

دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

حجت الاسلام ناطق نوری، رئیس سابق مجلس شورای اسلامی؛

دکتر علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی؛

دکتر احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس

و مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی.

چند روز پیش شاهد جنایت دیگری از سوی رژیم صهیونیستی بودیم، جنایتی که قلب‌های بسیاری را نه فقط در ممالک اسلامی، که در همه‌ جهان به درد آورد و قلب‌های ما و شما را هم.

جنایتی بی‌سابقه که چهره‌ خبیث و کریه این گرگ‌های انسان‌نما را به همه‌ جهانیان نشان داد؛ مگر افکار عمومی جهان از کنار حمله به کاروان صلح به راحتی عبور خواهد کرد؟

الحمد لله، امروز شاهد آن هستیم که آزادگانی از ملیت‌های مختلف، دست به کار تدارک و اعزام کاروان صلح دیگری به سمت نوار مظلوم غزه شده‌اند و خوش‌بختانه در این میان برخی از نخبگان پارلمان اروپا و ترکیه و غیره هم قرار است با این کاروان همراه شوند تا از این آزمون انسانی سربلند بیرون آیند.

وقتی نخبگانی از غرب خود را در معرض خطر قرار می‌دهند، و اکنون که به شکرانه الهی کاروان هایی از ایران اسلامی مان نیز در صدد حرکت به سمت غزه هستند، مگر می‌شود از شما نخبگان انتظار نداشت که بار دیگر به ندای رهبرتان لبیک بگویید و کاروان‌های صلح بعدی را همراهی نکنید؟!

کاروان های مختلفی از کشورمان تکاپوی حرکت به سمت غزه را پیدا کرده اند و عده ای از نمایندگان مجلس نیز در آنها ثبت نام نموده اند و در این بین نام شما عزیزان به عنوان نخبگان بنام عرصه سیاسی کشور که داعیه دار اصولگرایی نیز هستید باید هر چه بیشتر مطرح شود.

غرض آن‌که از شما بزرگان و بزرگ‌زادگان، شما فرماندهان جنگ، شمایی که شاهد شهادت رفقا و افرادی از خانواده تان بوده‌اید، انتظار می‌رود بار دیگر خود را در معرض خطر قرار دهید و در میانه‌ سختی‌ها به همه‌ جهان نشان دهید که همان فرزندان روح‌الله هستید. فرزند همان‌هایی که امام در سوگ‌شان نشست و فرمود: «بکشید ما را، ما زنده‌تر می‌شویم!»

و مگر پدر پیر این امت نمی‌فرمود: «چه بکشیم و چه کشته شویم، پیروزیم!» پس چه این کمک‌های انسان‌دوستانه به دست مردم غزه برسد و شما به سلامت به آغوش ملت ایران بازگردید و چه به شهادت برسید، نزد ما پیروزید.

و مگر اعتقاد قلبی شما «شهادت، منتهای آرزوی ما است!» نیست؟ بدانید ما برای رسیدن شما به منتهای آرزویتان بسیار دعا می‌کنیم تا همان طور که با بودنتان باعث سربلندی این ملت می‌شدید، این بار با نبودنتان این وظیفه را انجام دهید و به فرموده‌ امام، با کشته شدن شما، ملت زنده‌‌تر می‌شود!

باشد که همه، هر چه سریع‌تر به منتهای آرزویشان برسند؛ ان شاء الله.

تفسیر خبر : در این نامه به صراحت به تعدادی از اصولگرایان با سابقه کشور که بعضاً به عنوان اصولگرایان منتقد دولت نیز شناخته می شوند پیشنهاد شده است که به غزه اعزام شوند تا به آروزی خود در دوان جنگ که همان شهادت است دست یابند .

بدیهی است افرادی مانند دکتر محسن رضایی و دکتر محمد باقر قالیباف که یکی فرمانده سپاه و دیگری از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس بوده اند باکی از رفتن به غزه ندارند که عده ای بخواهند به حالت تمسخر به آنان چینین پیشنهادی بدهند . اما این نامه از چند جهت واجد اشکالات اساسی است که اشاره به آنها خالی از لطف نیست :

1ـ چرا تنها به اصولگرایان منتقد دولت پیشنهاد شده که شربت شهادت را بنوشند ؟ درست است که افراد مورد اشاره سابقه انقلابی و دفاع مقدس شان از برخی مدعیان اصولگرایی حامی دولت بیشتر است و متأسفانه برخی به این سابقه حسادت نیز می کنند ، اما مگر نه این است که کسانی که در دوران دفاع مقدس افتخار حضور در جبهه ها را نداشته اند همواره جلوی ملت از این موضوع با افسوس یاد می کنند . پس ضمن اینکه این فهرست فهرست خوبی است اما درست نیست کسانی که در دوران دفاع مقدس استراحت کردند و افتخار پیدا نکردند اکنون نیز بی افتخار بمانند . بهتر است به لیست فوق برخی افراد نامدار دولت مانند آقایان اسفندیار رحیم مشایی و محمد رضا رحیمی را نیز اضافه کنیم . حتی بد نیست آقای صادق محصولی نیز برغم برخورداری از ثروت بسیار ، هم هدایایی برای مردم غزه تهیه کند و هم خودش برای اهدای این هدایا رهسپار غزه شود . بویژه آقای مشایی که اظهارات مسئله داری درباره دوستی با مردم اسرائیل مطرح کرده بودند بهتر است برای رفع همان شائبه ها پیشقدم شوند و در کنار مسئولیت های زیادی که قبول کرده اند این را نیز قبول کنند که جبهه ندیده های دوران دفاع مقدس را جهت اعزام به غزه ساماندهی کنند .

2ـ این درست نیست که عده ای به خاطر جبهه گیری های سیاسی ، مسائل بین المللی را که برای ملت ایران بسیار ارزشی و آرمانی هستند را به تمسخر بگیرند . کشاندن مسائل مهمی مانند فلسطین که از آرمان های بلند ملت ایران و نظام است به مسائل سیاسی داخلی اقدامی کودکانه به شمار می رود .

3ـ به نظر می رسد در این به اصطلاح نامه ، نویسندگان بیش از هر چیز بر آرزوی افراد مورد اشاره مبنی بر شهادت اشاره داشته اند . اینکه چنین آرمانی را آنهم از سوی کسانی که یک زمانی جانشان را کف دستشان گرفتند و مردانه جنگیدند به تمسخر بگیریم و تلویحاً این موضوع را زیر سوال ببریم نه رفتاری اخلاقی است ، نه در چارچوب منافع ملی است و نه حتی رفتاری انسانی است . کسانی که در دوان جنگ باید جانشان را کف دستشان می گرفتند گرفتند و مردانه در برابر دشمن ایستادند . بنابراین آزمودن کسانی که امتحان خود را جلوی چشمان میلیونها ایرانی پس داده اند کار جالبی نیست . اما شاید بهتر باشد کسانی که آنزمان موفق نشدند در این آزمون شرکت کنند نیز این بار فرصت را از دست ندهند . رضایی ، قالیباف ، مطهری و ... حاضرند ده ها بار دیگر در چنین آزمون هایی شرکت کنند . اما داستان چیست که غایبان آزمون های گذشته بازهم در نظر دارند در آزمون جدید غایب باشند ؟

4ـ در این نامه به صراحت گفته شده که آرزو می کنیم که شما به شهادت برسید . شهادت آرزوی بسیاری از فرماندهان دوران دفاع مقدس بوده و هست و اصلاً باکی از آن نیست . اما اینکه عده ای با یدک کشیدن عنوان اصولگرایی آرزو کنند که اصولگرایان منتقد دولت توسط رژیم صهیونیستی به شهادت برسند نهایت کج فهمی و یا حتی نفهمی عده ای است که خود را مدعی اصولگرایی نیز می دانند . یعنی اینقدر نقدهای اصولگرایان بر دولت برای عده ای گران تمام می شود که حاضرند این منتقدان روی زمین نباشند ؟! حتی اگر شده رژِیم صهیونیستی این کار را انجام دهد !

5ـ به نظر می رسد گروهی خاص و انحصارگرا که نه سابقه روشنی در انقلاب دارد ، نه سابقه روشنی در دوران دفاع مقدس طی ماه های گذشته همه همت خود را به کار برده است که فرماندهان دوران دفاع مقدس و نیروهای ارزشی و ولایتمدار این کشور را به بهانه های مختلف حذف کند . اکنون معلوم می شود آن افرادی که در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) قالیباف را تهدید به تبعید به فرانسه کرد ناراحتی شان از چیست . آنها یک روز قالیباف را تهدید می کنند که به خاطر دوره خلبانی تبعید می کنند به فرانسه و یک بار دیگر آرزو می کنند که قالیباف به غزه برود و شهید شود . در واقع برای آنها خیلی مهم نیست که قالیباف و امثال او چه کرده اند و چه می کنند بلکه می خواهند به هر قیمتی این افراد حضوری فعال در عرصه نداشته باشند . حالا چه فرانسه باشد چه فلسطین . مهم نبودن منتقدان اصولگراست . اینجاست که سقوط اخلاقی برخی مدعیان به چشم می آید و تقریباً همه ملت متوجه می شوند که عده ای خام اندیش و بی سابقه چگونه قصد کرده اند که یادگاران دوران دفاع مقدس و اصولگرایان با سابقه را حذف کنند .

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان