X
تبلیغات
زولا
خاطرات وتجربیات جوانی
چهارشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1389
هرکس برای خودش امتیازی قائل باشد شیطان است .

آیت‌الله امجد گفت: جان و مال و ناموس و آبروی مردم حرمت دارد، این همه انبیای عظام کشته شدند برای کرامت و حرمت گذاردن برای مردم، امام حسین تکه تکه شد برای مردم و احترام به حقوق انسان ها، حقوق مردم مهم است، نه طهارت و نجاست. وی افزود: حاکمان و امرا باید با عطوفت و عدل و اخلاق با مردمشان مواجهه کنند. بیخود دینتان را به دنیای دیگران نفروشید. هرکس برای خودش امتیازی قائل باشد، شیطان است، هرکس باشد

پایگاه اطلاع رسانی این استاد اخلاق، اظهارات تازه‌ای از ایشان را منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید:

با مردم نباید بازیگری کرد… لا اله اله الله بازیگری نیست، مردم می فهمند دارند با آنها بازیگری می کنند… امروز دم از شعار عدالت و صداقت زیاد است، ولی کو شعور؟

آقا، جان و مال و ناموس و آبروی مردم حرمت دارد… این همه انبیای عظام کشته شدند برای کرامت و حرمت گذاردن برای مردم… امام حسین تکه تکه شد برای مردم و احترام به حقوق انسان ها… حقوق مردم مهم است، نه طهارت و نجاست.

کسی که از خدا می ترسد، از هیچکس غیر حق ترسی ندارد و همه از او می ترسند و کسی که از خدا نمی ترسد از همه می ترسد. برادران ظلم نکنید، حق پرستی ملاک است. بیخود دینتان را به دنیای دیگران نفروشید… هرکس برای خودش امتیازی قائل باشد، شیطان است، هرکس باشد… پیامبر (درود خدا بر او) با اینکه فخر عالم بود، برای خودش امتیاز قائل نبود.

به اندازه ای که در این ۳۰ سال برای اسلام تبلیغ شده، در هیچ دوره ای تبلیغ نشده، ولی می بینیم که امروز فساد خیلی زیاد است. مرحوم علامه طباطبائی در المیزان می گوید آن زمان که مظاهر دین در جامعه زیاد شود، روح دین از بین می رود و این امر فساد آور است. ما امروز باید به روح دین برگردیم.

ما امروز در جامعه به نقد نهادینه نیاز داریم و نه نق زدن…

به شما بزرگواران و جوانان توصیه می کنم حتما این دعای ارزشمند مکارم الاخلاق در صحیفه سجادیه را بخوانند و معانی بلند آن را دریابند. باید عمق معانی قرآن و نهج البلاغه و کلمات نورانی ائمه ما را نجات دهد.

و علی العلماء بالزهد والنصیحه… علما باید اهل زهد باشند و دنیا و متاع آن در نظرشان کوچک باشد، از دنیا به قدر اکتفا بهره ببرند، نه اینکه دنیاطلب باشند که آفت علما و روحانیت می شود… این عمامه بر روی سر من ملاک نیست، ملاک حرفی است که می زنم. اگر من حرف ناحساب بزنم، شما باید جلوی من رو بگیرید و بگویید: آشیخ این چه حرفی بود زدی…

و علی الامرا بالعدل و شفقه… حاکمان و امرا باید با عطوفت و عدل و اخلاق با مردمشان مواجهه کنند.

خاطرت کی رقم فیض پذیرد هیهات
مگر از نقش پراکنده ورق ساده کنی

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان