X
تبلیغات
زولا
خاطرات وتجربیات جوانی
یکشنبه 17 بهمن‌ماه سال 1389
فتنه ای بی رنگ

چند روزی است که بار دیگر دیدن اخبار لذت بخش شده است. هر لحظه خبر جدیدی از مصر می­رسد. فیلم­های جالبی از شهر­های مختلف آن و درگیری مردم و نیروهای حکومتی منتشر می­شود. حتی زندگی روزمره نیز جذاب تر شده، هر کجا می نشینید همه از مصر صحبت می­­کنند و افراد با گرایشات مختلف سیاسی آرزوی رفتن حسنی مبارک را دارند. در واقع موجی از احساس و هیجان همه را فرا گرفته و مانع از ارزیابی صحیح وقایع شده است. تقریبا همه فکر می­کنند که انقلابی مردمی در حال وقوع است و هیچ کس به زوایای پنهان آن نمی­پردازد. در فرهنگ ما معیارهایی وجود دارد که بر اساس آن می­توانیم ماهیت امور را تشخیص دهیم.

برای مثال حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید کرده­اند که هرگاه آمریکا و دولت­های استکباری از امری حمایت کردند بدانید که نقشه ای برای ما دارند و آن پدیده توطئه و خیانت است. رهبر معظم بارها فرموده­اند که در فتنه سال 88 دل دشمن شاد شد و این شادی وحمایت معیار مهمی است برای تشخیص فتنه و توطئه. اما چه طور است، امروز که اوباما و تمامی سران غربی از معترضان حمایت می­کنند این معیار مهم را فراموش کرده ایم. تمامی شبکه­ها از دویچوله و الجزیره و العربیه تا بی بی سی و سی ان ان و فرانس 24 و یورونیوز از معترضان حمایت می­کنند و ما باز می­گوییم انقلاب مردمی مصر؟

 برای کسانی که شاخک­های بصیرتشان خوب کار می­کند فتنه آشکار است. آیا نقش بی بی سی  را در کودتای 28 مرداد فراموش کرده­ایم؟ امروز نیز بار دیگر غبارهای فتنه بلند شده و نیاز به عمارها داریم. آیا حمایت آشکار اوباما، هنگامی که حسنی مبارک، متهد سی ساله خود را تهدید به قطع کمک چند میلیاردی خود می­کند نمی­بینیم. نمی­دانم چرا کسی متوجه این مسئله نیست که علی رغم قطع بودن اینترنت و تلفن در مصر چطور همه مردم از محل تجمعات آگاه می­شوند؟ کاملا واضح است رسانه­های بیگانه این وظیقه را متقبل شده­اند. تمامی شبکه­ها دوربین­های خود را در زوایای معینی قرار داده­اند که جمعیت­های اندک را فراوان جلوه دهند و به صورت غیر مستقیم مردم را به راهپیمایی تحریک کنند.

در یکی از مصابحه­های بی بی سی تحلیل گر از زیر بانش در رفت و گفت اگر مردم رهبری داشتند، می­توانستند کار را یکسره کنند و به این ترتیب سیاست شبکه خود را لو داد. البته باید پرسید در حالی که مردم رهبری مشخصی ندارند چگونه می­دانند کی و کجا باید حضور داشته باشند؟ آیا نقش این شبکه­ها را در سازماندهی فتنه 88 کشور خودمان فراموش کرده­ایم که اینگونه از کنار آن به سادگی عبور می­کنیم؟ آیا همین ها کار را به جایی نرساندند که ما مجبور به اخراج همه خبرگزاری های خارجی شدیم. آیا نقش فلیکر، فیس بوک و تویتر این شکبه­های صهیونیستی را در فتنه سال قبل که دل رهبرمان راشکست از یاد برده­ایم. پس چگونه اکنون که تویتر در دو روز گذشته شلوغ­ترین روزهای خود را داشته­است هیچ شکی نمی­کنیم؟

مطلب دیگری که باید به آن توجه کرد حضور البرادعی است. البرادعی در حالی که در دوران مدیریت بر آژانس پرونده موفقی را برای خود فراهم کرده بود و برخی تحلیل­ گران او را رئیس بعدی سازمان ملل می دانستند و مسیر پیشرفت طبیعی او نیز همین مسیر بود، به مصر می­رود تا رهبری این جنبش کور را به عنوان یک عنصر تحت فرمان غرب به دست بگیرد. امروز تمامی شبکه­های خارجی تنها با البرادعی صحبت می­کنند. گویا هیچ چهره معترض دیگری وجود ندارد. حذب الوفد و اخوان عمدا فراموش شده­اند. باید او را رهبر کرد. اما چرا؟ دولت­های غربی به وضوح فهمیده­اند که رهبرانی همچون حسنی مبارک برای انجام سیاست­های آنها دیگر مفید نیستند و نیازمند چهره های دموکراتیک­تری می­باشند.

شباهت­های بسیاری بین این حرکت به ظاهر مردمی و فتنه88 بعد از انتخابات وجود دارد. معیارها به خوبی توسط رهبری تبیین شده اند اما تعجب می کنم که چطور عالم بصیری مانند آیت الله سید احمد خاتمی آن­ها را نمی­بیند و حوادث مصر را ادامه انقلاب ایران می­داند.

در پایان باید اشاره­ای به تلاشهای جوانان مخلص و نیروهای نظامی حامی مبارک کرد. این جوانان­ که هر کدام با یک تکه لوله آهن یا شاخه درخت خانه­شان در خیابان­ها حاضر شده­اند، مانند نیروهای فداکار لباس شخصی و... با اغتشاش­گران مقابله می­کنند و در این راه کشته هم می­شوند. نیمی از کشته­ها از همین جوان­های پرشور است. کشته­های معترضین نیز اغتشاش گرانی هستند که قصد حمله به اماکن عمومی و تخریب اموال را داشته­اند. به نظر من ما نباید تحت تاثیر صحنه­های خشونت آمیز قرار بگیریم و حتی باید منتظر فتنه­هایی همچون ندا آقا سلطان باشیم. به نظر من حوادث مصر انقلاب رنگی دیگری است که به دلیل بی اعتبار شدن استفاده از رنگ در ایران رنگی ندارد اما چشمان تیز بین مومنین باید به عمق مسائل توجه کند.    

با بصیرت باشیم 

http://aldin.blogfa.com/post-23.aspx

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">

دساعت وسخن باامام زمان